FAQ – Nasze produkty

CZY PRODUKTY BANANA BEAUTY SĄ NATURALNE?

W Banana Beauty zależy nam, aby nasze produkty były jak najbardziej naturalne. Ponadto, jest dla nas bardzo ważne, żeby składniki, których używamy, były jak najwyższej jakości.
Wiele naturalnych składników może wywoływać podrażnienia. Formuły naszych produktów są tworzone tak, aby były w pełni nieszkodliwe oraz działały łagodząco dla skóry, niezależnie od tego, czy są naturalne, czy syntetyczne.

DLACZEGO PRODUKTY BANANA BEAUTY NIE ZAWIERAJĄ WYŁĄCZNIE NATURALNYCH SKŁADNIKÓW?

Wiele składników, z których korzystamy, jest z definicji „naturalnych”. W Banana Beauty polegamy na wysokiej jakości produktach, które są w 100% przyjazne i bezpieczne dla skóry.
Wierzymy w zalety składników ziołowych i zawsze używamy ich do tworzenia naszych kosmetyków, by były one tak naturalne, jak to tylko możliwe. Jesteśmy również zainteresowani innowacyjnymi i skutecznymi rozwiązaniami, które oferuje nam nauka. Chcemy otrzymać jak najlepszą mieszankę naszych składników, aby tworzyć produkty, które pokochasz.

DLACZEGO W NASZYCH PRODUKTACH ZNAJDUJĄ SIĘ SKŁADNIKI SYNTETYCZNE?

Z biegiem czasu odkryliśmy, że niewielka liczba nieszkodliwych składników syntetycznych ma zasadnicze znaczenie dla wydajności i trwałości produktu. Chcemy zaoferować Ci efektywne kosmetyki do makijażu, które są jednocześnie wegańskie i nietestowane na zwierzętach.

DLACZEGO W PRODUKTACH BANANA BEAUTY MOŻE SIĘ ZNAJDOWAĆ SUBSTANCJA AKTYWNA IZODODEKAN?

Izododekan to syntetyczny składnik, który ułatwia rozprowadzanie produktu na skórze i nadaje uczucia lekkości. Ten składnik jest stosowany w wielu szminkach i podkładach o długotrwałym efekcie, ponieważ zapobiega rozmazywaniu się koloru i zapewnia ładne, matowe wykończenie. Na stronie „Paula’s Choice” znajdziesz ocenę tego składnika.

DLACZEGO W PRODUKTACH BANANA BEAUTY MOŻE SIĘ ZNAJDOWAĆ SUBSTANCJA AKTYWNA CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETIKON?

Składnik ten jest silikonem, który poprzez właściwości łączenia wody, nadaje skórze uczucie aksamitnej gładkości. Twierdzenie, że silikony w pewien sposób powodują lub pogarszają problemy skórne, nigdy nie zostało potwierdzone w żadnym opublikowanym badaniu naukowym. Wręcz przeciwnie, w rzeczywistości ze względu na wyjątkowe właściwości molekularne, silikony tworzą przepuszczalną barierę i zapewniają ochronę przed utratą wilgoci. Na stronie „Paula’s Choice” znajdziesz ocenę tego składnika.

DLACZEGO W PRODUKTACH BANANA BEAUTY MOŻE SIĘ ZNAJDOWAĆ SUBSTANCJA AKTYWNA UWODORNIONEGO POLIIZOBUTENU?

Od czasu do czasu używamy tego składnika, ponieważ nadaje on skórze uczucie jedwabistej miękkości oraz powoduje, że nakładanie produktu jest całkowicie bezproblemowe. Zgodnie z badaniami naukowymi ten składnik nie stwarza ryzyka i zagrożeń dla zdrowia. Techniczna nazwa tej substancji może być odstraszająca, ale nie powinna być to mylone z brakiem bezpieczeństwa czy skuteczności tego składnika. Opis substancji na stronie „Paula’s Choice” potwierdza jego dobrą ocenę.

DLACZEGO W PRODUKTACH BANANA BEAUTY MOŻE SIĘ ZNAJDOWAĆ SUBSTANCJA AKTYWNA POLIETYLENU?

Ten składnik powoduje, że nasze produkty działają przez długi czas, a receptury kosmetyków są w pełni stabilne. Badania naukowe potwierdzają, że ta substancja nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, dlatego według przepisów Unii Europejskiej została uznana za składnik bezpieczny. Sprawdź ocenę „Paula’s Choice”.


Powrót do listy FAQ